Jak zagrać Piosenkę na Nowy Rok! – Auld Lang Syne/ Kompletny poradnik z zapisem nutowym!

Czy kojarzysz popularny utwór, który wykonuje się w okresie świąt i nowego roku, ale nigdy nie wiesz, jaki nosi tytuł? W takim razie świetnie się składa! Mowa o popularnym, szkockim utworze Auld Lang Syne, który swoją piękną melodią przyciągnął uwagę wielu współczesnych artystów. Tym samym utwór ten doczekał się wielu coverów, o przeróżnym stylu!

Ale… dzisiaj powiemy sobie, jak tę piękną melodię przenieść na klawiaturę naszych instrumentów! Myślę, że szybko przekonasz się, że obok tego utworu nie można przejść obojętnie!

Poniżej znajdziesz kompletny poradnik, jak zagrać Auld Lang Syne na pianinie krok, po kroku!

CO ZNAJDZIESZ W LEKCJI?

W tej lekcji omówimy szczegółowo wszystkie elementy utworu.

Zaczniemy od prawej ręki, rozczytamy dźwięki, palce oraz prawidłowy rytm!

Następnie to samo zrobimy w ręce lewej!

Szczegółowo pokażę również newralgiczne miejsca, w których trzeba ułożyć inaczej rękę (czasami wystarczy, że przesuniesz palec w głąb klawiatury). Wszystko po to, aby ułatwić Ci naukę tego utworu.

Na koniec połączymy obie ręce i zagramy tę melodię w całości!

Jeżeli przejdziesz krok po kroku moimi śladami, to nawet jeżeli jesteś na początku nauki gry na pianinie, myślę, że sobie poradzisz z tym utworem. Pamiętaj, tylko żeby dać sobie trochę czasu na jego naukę.


A jeżeli czujesz, że to opracowanie jest dla Ciebie za łatwe, to przygotowałam je w taki sposób, że powyżej linii melodycznej znajdziesz akordy, które możesz wykorzystać do stworzenia swojego własnego akompaniamentu! Zachęcam Cię do takiej zabawy!

Poniżej znajdziesz zapis nutowy do utworu Auld Lang Syne. Nie zapomnij go pobrać!

ZAPIS NUTOWY ĆWICZEŃ DO POBRANIA

A Ty? Czego chcesz się nauczyć następnym razem? Daj znać w komentarzu, jaki jest Twój wymarzony utworów do zagrania na pianinie!

Dodaj komentarz

Dopiero Zaczynasz? - Dołącz do Darmowego Kursu Dla Początkujących!

Polityka Prywatności | Regulamin | Copyright 2020 MuseNote Media Sp. z o.o. 

Korzystam z plików cookies na stronie w celu zapewnienia jej prawidłowego działania oraz po to, by analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Korzystając ze strony z włączoną w przeglądarce internetowej obsługą plików cookies, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z polityką prywatności.